W jakim celu stosuje się urządzenia diagnostyczne w pojazdach transportowych?

Technologia

Dynamiczny rozwój motoryzacji sprawił, że współcześnie produkowane pojazdy to zaawansowane technicznie urządzenia naszpikowane elektroniką. Przyjmuje się, że w przeciętnym samochodzie osobowym znajduje się około dwóch kilometrów kabli. Zastosowanie elektronicznych podzespołów ułatwia mechanikom diagnostykę pojazdów.

Specyfika pojazdów transportowych

Urządzenie diagnostyczne znakomicie sprawdzają się m.in. w przypadku pojazdów transportowych, takich jak ciężarówki, autobusy, czy też samochody dostawcze. Jest to związane z ich specyfiką. Producenci tego rodzaju aut oferują swym klientom wiele wersji i modeli, które charakteryzują się zwykle skomplikowaną i zróżnicowaną budową. Aby ułatwić pracę mechanikom, wykorzystuje się nowoczesne komputerowe testery wyposażone w oprogramowanie diagnostyczne obsługujące wiele pojazdów transportowych. Dzięki temu poszukiwanie usterek przebiega szybko i wygodnie.

Najważniejsze funkcje urządzeń diagnostycznych

Mechanicy, którzy szukają testera obsługującego każdy model pojazdu transportowego, powinni przyjrzeć się bliżej diagnostyce od producenta Jaltest. Testery tej firmy wykorzystywane są na całym świecie. W skład zestawu poza jednostką centralną zawierającą specjalistyczne oprogramowanie wchodzi także szereg kabli i wtyczek, które można podłączyć do różnych modeli ciężarówek, autobusów czy też aut dostawczych. Wbudowany moduł bluetooth umożliwia także bezprzewodowe połączenie się z komputerem znajdującym się w pojeździe. Urządzenie diagnostyczne pozwala na odczytywanie kodów błędów, kalibrację sprzętu, a także ustawianie odpowiednich parametrów.

Dodaj komentarz