Zalecenia do rozpoczęcia trenowania EMS

Zdrowe życie

Prawdziwym hitem ostatnich kilku lat jest trening EMS, polegający na elektrostymulacji mięśni. Pozwala on wyjątkowo szybko osiągać pożądane rezultaty zarówno w zakresie budowania mięśni, jak i poprawy kondycji fizycznej czy intensywnego spalania tkanki tłuszczowej. Osoba ćwicząca jest w tym przypadku ubierana w specjalną kamizelkę z elektrodami, które emitują impulsy elektryczne o zróżnicowanej częstotliwości. Dodajmy, że nowoczesny system EMS jest regularnie wdrażany w coraz większej ilości siłowni, klubów treningowych i sal fitness.

Idealna opcja nie tylko dla osób odchudzających się

Trening EMS jest zawsze poprzedzony dokładną analizą składu ciała, ponieważ pozyskane w ten sposób informacje umożliwiają trenerowi ustalenie odpowiednich ćwiczeń, perfekcyjnie dopasowanych do kondycji, możliwości i celów danej osoby. Ogromna zaleta tej metody to przede wszystkim jej maksymalna efektywność – 20 minut elektrostymulacji jest bowiem w stanie zastąpić nawet trzy godziny intensywnego wysiłku na siłowni. Mamy zatem zagwarantowaną oszczędność czasu oraz energii. Na omawiany rodzaj treningu powinny się zdecydować w szczególności osoby pragnące zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów.

Wynika to z faktu, że EMS znakomicie spala tłuszcz i cellulit, a na dodatek wpływa na poprawę jędrności skóry. Idealnym wskazaniem jest również chęć znacznego wzmocnienia całego aparatu mięśniowego (ewentualnie wybranych partii), pozbycia się bólu pleców i kręgosłupa oraz poprawy ogólnej kondycji organizmu. Z kolei do głównych przeciwwskazań zaliczamy ciążę, poważne nadciśnienie tętnicze, posiadanie rozrusznika serca, cukrzycę, a także epilepsję.

Dodaj komentarz