Młody wygląd twarzy – jak opóźnić procesy starzenia?

Zdrowe życie

Kosmetologia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, która zajmuje się szeroko rozumianą pielęgnacją ciała, a także niwelowaniem i maskowaniem problemów skórnych. Pomaga również skutecznie przeciwdziałać procesom starzenia i długo zachować piękny, młody i promienny wygląd cery. Aby zabiegi jak najlepiej spełniły swoją funkcję, zawsze wybierane są według indywidualnych potrzeb pacjenta. Równie ważne jest wykonanie ich pełnej serii. Uzupełnieniem skuteczności jest doświadczenie kosmetologa oraz wykorzystanie nowoczesnych urządzeń. W jaki zatem sposób zatrzymać powstawanie zmarszczek i inne efekty wynikające ze spadku kolagenu i elastyny w skórze?

Zabiegi kosmetologiczne

W zależności od potrzeb można zdecydować się na mniej lub bardziej inwazyjne zabiegi, których celem jest stymulowanie produkcji kolagenu, podtrzymanie naturalnego rusztowania skóry i zachowanie jej pełnego owalu. W przypadku młodszych kobiet mogą to być zabiegi mezoterapii z wprowadzaniem bogatych w składniki odżywcze koktajli. Jednym z pomysłów jest także peeling chemiczny, który prowadzi do złuszczania martwego naskórka, co daje efekt odświeżenia skóry.

U dojrzałych kobiet zastosowania wymagają bardziej zaawansowanie zabiegi. Największą popularnością cieszą się oczywiście iniekcje kwasu hialuronowego, który wygładza zmarszczki i podnosi owal twarzy czy opadające powieki. Strona internetowa: http://www.dermatoestetica.pl/oferta/kosmetologia przedstawia ofertę profesjonalnych zabiegów wraz z dokładnym ich omówieniem.

Dodaj komentarz