Organizm ludzki w 70% składa się z wody. Jest ona niezbędnym elementem wpływającym na jego prawidłowe działanie, dlatego lekarze zalecają codzienne picie wody. Na rynku istnieje wiele rodzajów wód mineralnych czy źródlanych. Jak wybrać odpowiednią wodę dla siebie? I czy można pić wodę z kranu?
Współczynnik pH jest wartością wskazującą na poziom kwasowo-zasadowy roztworów wodnych i zawiera się w skali 0-14. Neutralne pH oscyluje wokół pH7. Roztwory wodne o współczynniku niższym niż 7 są kwaśne, a te powyżej 7 zasadowe. Współczesny tryb życia sprawia (brak aktywności sportowej, niezdrowa dieta) sprawia, że ludzki organizm zostaje zakwaszany. Dochodzi zatem do zachwiania jego równowagi kwasowo-zasadowej, które przejawia się zmęczeniem, brakiem witalności czy problemami skórnymi.
W takim przypadku zaleca się przeprowadzenie detoksu opartego na spożywaniu warzyw i owoców, który nie każdemu przypadnie do gustu. Alternatywą dla niego jest picie wody o odczynie zasadowym, zwanej także wodą alkaliczną. Woda ta wykazuje prozdrowotne właściwości dzięki przywracaniu odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Co więcej ma ujemne ORP, co sprawia że jest naturalnym antyoksydantem, który skutecznie spowalnia proces starzenia się.
Naturalna woda alkaliczna jest niestety produktem deficytowym. Na całym świecie znajduje się niewiele źródeł, z których się ją czerpie, dlatego idealnym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych urządzeń takich jak jonizatory wody alkalicznej – pozwolą w warunkach domowych na wytworzenie własnej wody alkalicznej.
Współczesne jonizatory są proste w obsłudze, posiadają panel sterujący, za pomocą którego będziemy w stanie sami wyprodukować wodę o odpowiednim dla nas współczynniku pH. Ich zaletą jest także to, że możemy używać wówczas wodę z kranu co pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i przede wszystkim wpłynie korzystnie na środowisko.